آموزش

صفحه اصلی | Home

 
 

به نام خالق


هیچ صیادی در جوی حقیری که به گودالی می ریزد ، مرواریدی صید نخواهد کرد.

 

آموزشگاه جهانگیر تلاش دارد که در کوتاهترین مدت و راحت ترین شکل ممکن، فرد علاقمند بتواند به هدف آموزشی خود برسد.
هنر عکاسی، فیلمبرداری، تدوین و... علمی است که دیگر نمی توان آنرا چون گذشته و به طریق سنتی و سینه به سینه حفظ نمود.
مسیری که در گذشته سال ها زمان می برد تا فرد در بخشی از آن به مهارت برسد، امروزه با آموزش صحیح و در کنار معلمی توانا، بسیار سهل تر و کوتاه تر شده است.
جهانگیر جهانپور مدیر و مدرس آموزشگاه و استودیو جهانگیر، عکاسی و تصویربرداری را از کودکی به صورت تجربی در عکاسخانه ی پدری شروع و در نزد اساتید تجربی مطرح ایران، سال ها کسب تجربه و مهارت نمود . بعد از سال ها متوجه شد نمی تواند راضی شود و به همین دلیل مجدداً مسیر علمی را انتخاب نمود و به دلیل عشق و علاقه به هنر و تدریس دروس هنری،برای معلم شدن، دانشکده تربیت معلم را انتخاب و روش تدریس دروس هنری را به پایان رساند.  در طی زمان به دلیل علاقه به عکاسی، رشته ی عکاسی را در دانشگاه جهت ادامه تحصیل انتخاب نمود و همزمان به تحصیل و یادگیری نقاشی ، گریم ، خوشنویسی و ... پرداخت. در نهایت وی به این نتیجه رسید که در هنر، تحصیلات آکادمیک و  تجربه عملی لازم و ملزوم یکدیگرند و هیچ کدام به تنهایی نیاز یک فرد جستجوگر را بر آورده نمی سازد. تلفیق و پیوند هر دو (تجربه و دانش ) می تواند رهگشا و معجزه آفرین باشد.
به دلیل علاقه به تدریس وعشق به هنر ،سعی نمود تجربیات سال ها کار تجربی و علمی خود را مُدَون نموده و به علاقه مندان ارائه نماید .از این رو، اولین آموزشگاه عکاسی حرفه ای با مجوز رسمی از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دایر نمود و امروزه با سابقه ای حدود 20 سال تدریس و 35 سال کار عملی در خدمت علاقمندان عزیز می باشد.


در جهان امروز با وجود معضلاتی چون کمبود کار و سرمایه، هنرهای فردی از ارزشی بسیار برخوردار گشته است. هنرهایی مانند عکاسی، تدوین، فیلمبرداری، می توانند به عنوان شغل و یا حرفه ی اول و یا دوم فرد جوابگوی نیازهای عاطفی ، روانی و اقتصادی وی باشد.

 

تدریس دروس هنری، علاوه بر هنرمند بودن نیاز به تجربه و تسلط به روش تدریس دارد.

 

ورود به سایت آموزشگاه آزاد سینمایی جهانگیر
w w w . jps . i r